Mersin'deki gündem, ekonomi, son dakika, spor ve yaşam dünyasındaki önemli gelişmelerden anında haberdar olmak ister misiniz?

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Basın Açıklaması Yaptı

Anamur da bulunan yerel basınla bir araya gelen Başkan Kılınç, gündemde yer alan asılsız haberlere ilişkin basın açıklaması yaptı.

Anamur Belediye Başkanı Hidayet Kılınç Basın Açıklaması Yaptı
Tarih: 19 Nisan 2019 Cuma 11:22
Yazı Boyutu:
Metni küçült
Metni büyüt
- 31 Mart Yerel Seçimlerinden, oy çokluğu ile galip çıkan ve Anamur Belediye Başkanlığına seçilen Hidayet KILINÇ konuşmasında;
Değerli Basın Mensupları;
Hepiniz hoş geldiniz. Seçim döneminde ve seçimden sonra birtakım bilgi kirliliğinden dolayı sizleri ve kamuoyunu bilgilendirme durumu hasıl olmuştur.
Sizlerle Seçim döneminde uzunca süre birlikte olduk. Hemşehrilerimizle görüşmelerimize şahit oldunuz. Vaatlerimize şahit oldunuz. Biraz sonra açıklayacağım, Belediyemizin ekonomik krizde olması bizim bahanemiz olmayacak; kaynaklarımızı sonuna kadar zorlayacağız. Verimli kullanacak ve verdiğimiz sözleri bir bir yerine getirmek için sonsuz gayret içinde olacağız.
Bu konularda Hükümetimizden de gerekli desteği alacağımızdan zerre kuşkumuz yoktur. Ben, Belediyemizin sorumluluk alanında olsun olmasın sonuna kadar Anamur’un tüm sorunlarıyla yakından ilgileneceğim .Anamurumuzun Devletimizden alması gerektiği ve hakkettiğine inandığım. hertürlü hizmeti almak için mücadele edeceğim .Benim görevim ; planlı, projeli ve akılcı bir anlayışla çağdaş bir Anamur oluşturmak için çalışmaktır.
Değerli Basın mensupları öncelikle Belediyemizin Mali durumuyla ilgili olarak şeffaflığımız gereği sizlere bilgi vereyim.
Üç kalemde İller bankasından, önceki Belediye döneminde aldığı borç7.426,000TL.’dir.
Yine dört kalemde bir özel bankadan alınan kredi borcumuz 10.065,000 TL.’dir.
Esnafa olan cari borçlarımız 7,664,000TL.’dir.
SGK, Vergi sendika borcumuz, 576.000TL.’dir.
Parası temin edilmediği halde müteahhitlere ödememiz gereken borç miktarı; 8.383.000TlL.(Organik Pazaryeri,Asvalt,Parke,Atatepe,Çarıklar,Ören Stadyumu)
Toplam borç miktarımız,34.115,090,000 TL.dir.
(Eski parayla Otuzdörttrilyon , yüzonbeşmilyon, doksan bin TL.)
Belediyemizin tahsil edilmesi mümkün olmayan alacakları vardır. Bu alacakları sanki her an kasamıza girecekmiş gibi açıklamak vatandaşlarımızı kandırmaktır. Bunları öncelikle size bildirmek istedim.
Belediyeler diğer kurumlarımız gibi sadece resmi daire değildir. Başkanını ve Meclis Üyelerini halkın seçtiği, amiri halk olan, bir kurumdur. Benim görevim halkın çarçur edilen parasını sıkı para politikasıyla verimli kullanmaktır. Yani israf ekonomisinden, verim ekonomisine geçirmek azmindeyim. Bunun için tasarruf ve gelir üretmek önceliğimizdir.
Son günlerde basında çıkan haberlerle ilgili şunu söyleyebilirim. Anamur’da Lale Devri sürgünü’ ’diye başlık atarak yalan haber yapan ve sekiz memuru sürgün ettiğimi söyleyen kimlerin ‘’Sözcü’’sü olduğu bizce malum gazete olayı istismar etmiştir. Bir kere bahse konu olan personellerimiz memur değil şirket işçisidir. İşçi, TDK’ na göre başkasının yararına beden ve kafa gücünü veya el becerisini kullanarak ücretle çalışan kimsedir. Belediyemizin temizlik vs işleri için özel şirketten hizmet için aldığımız daha sonra hükümetimizin yaptırımıyla Belediyemiz şirketine dahil ettiğimiz emekçi, onurlu çalışanlarımızdır. Adama göre iş değil, işe göre adam çalıştırmak ve halkın parasıyla çalıştırdığımız personellerimizden verim almak zorundayız. Üstelik bu konuda çalışmalarımız liyakat ve beceriye göre devam edecektir. Adı geçen personellerimizden bazıları sosyal medya hesabından bilgileri dışında fotoğraflarının alındığını, personele zulüm yaptığımız haberlerini yalanlayarak, yasal yollara başvurarak yalan haberini yapanlar hakkında davacı olacaklarını bildirmişlerdir.
Belediyemizin geleceği ipotek altına alınmışken, birilerinin keyfine göre personel çalıştırmamızı kimse beklemesin.
Belediyemizin çıkardığı gazeteye gelince, Bu gazete Anamur’un değil, Belediye Başkanının reklamını yapmak için çıkarılan haftalık bir gazetedir. Çalışan personel sayısı altıdır. Bu personelin aylık maliyeti 18.334,00TL’dir.Aylık basım maliyeti 3.000,00TL’dir.Gazetenin maliyeti artı dağıtım ve personel desteği hariç, 21.334,00TL’dir.Allah aşkına içinizde günlük çıkan gazetesi olanlar var. Hanginiz bu kadar maliyette gazete çıkarıyor. Bizim maliyetimiz kadar tamamınız para kazanabiliyor musunuz?
Değerli basın mensupları, ben Hakka ve halka hesap verirken vicdan azabı çekeceğim bir koltukta oturmam .Halkın parasını ancak halka hizmet için harcarım. belediye Başkanının reklamı için gazeteye bu kadar masraf yapılır mı? Gazete dışında başka reklam harcamalarını da açıklasam gözleriniz fal taşı gibi açılır.Ama şimdilik konumuz bu değil.
Değerli arkadaşlar, Sizler Anamur’un gözü, kulağı sesisiniz.Olabilir mi böyle bir şey?Bu nasıl bir anlayış? Hitlerin gestaposu gibi personeli birbirine kontrol ettiren bir düzen kurulmuş. Şirket işçilerimizin bazıları belediyemizin aristokratları, bazıları köle. Olmaz öyle bir şey.Biz bunlara son veriyoruz. Herkes çalışacak. Halka hizmetkar olmak yerine kendine çalışmak isteyenlerin boğazına kılçık oluruz, kılçık. Çalışmayan Personelin sadece yerini değiştirmekle kalmam ,işine de son veririm.
Değerli basın mensupları, Anamur’un topyekünkalkınması için hep beraber çalışacağımızı ümit ediyorum. Biliyoruz ki basın halkın müşterek sesidir. Bizlere uyarınızı da, desteğinizi de her zaman dikkate alacağımdan emin olabilirsiniz. Anamur için birlikteliğimiz daim olsun. Hepinize teşekkür ediyorum.
Etiketler:
UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
Henüz yorum eklenmemiştir.
Mersin Blok Haber ©2000 - Tüm Hakları Saklıdır, Kaynak Gösterilmeden İçerik kopyalanamaz.
Oluşturma süresi(ms): -1